Toster zamykany czy gofrownica?

drobne agd

Ciepłe jedzenie rano to znakomity sposób, aby się rozgrzać i dostarczyć sobie energii. Takim posiłkiem może być podgrzana kanapka. Może takim ciepłym jedzeniem być też coś lekkiego i smakowitego, jak pieczywo tostowe z czymś słodkim albo gofry. To dobry wybór na kolację albo lekkie śniadanie. Aby przygotować tosty warto mieć trwały toster, szybko przygotuje się dzięki niemu smaczną kanapkę. Do klasycznych wkłada się jedynie pieczywo. Do tych, które mają poziome szczeliny można włożyć chleb i różne produkty na nim, by razem to wszystko zapiec. W czasie, jak się to wszystko przypieka, można zrobić sobie sok, jeśli sokowirówka stoi gdzieś w pobliżu. Jeszcze więcej możliwości daje toster zamykany. Nie tylko ciepłe kanapki można na takim sprzęcie robić. Różne modele mogą mieć różną funkcjonalność.

Wybierając tego rodzaju drobne agd, trzeba zastanowić się, co będzie się na nim przygotowywać. Niektóre modele pozwalają piec ciastka albo grillować. Są też takie, w których jest możliwość przygotowywania gofrów. Nie trzeba mieć dwóch oddzielnych urządzeń, a można mieć jedno. Toster zamykany musi posiadać wymienne wkłady, które pozwolą przygotować gofry. Upieką się one tak samo, jak i na gofrownicy. To dobry wybór dla kogoś, kto potrzebuje mieć urządzenie wielofunkcyjne do różnych rzeczy.

Jeśli jest się fanem gofrów, to najlepiej mieć i opiekacz do kanapek, i gofrownicę. To drugie urządzenie to klasyczny sprzęt do ich robienia, więc może bardziej odpowiadać tradycjonalistom. Obydwa urządzenia o nazwie trwały toster nie są duże, więc wiele miejsca nie zajmą.