Malakser czy blender?

malakser

Pomoc w siekaniu, krojeniu i miksowaniu

Przygotowywanie posiłków często wymaga żmudnego krojenia, siekania, mieszania, miksowania, ścierania, kruszenia, mielenia i rozdrabniania. Dlatego każda progresywna pani domu zaopatruje się w drobne agd ułatwiające codzienną rutynę kulinarną. Malakser i blender, bo o nich mowa, to sprzęty w gruncie rzeczy podobne, lecz z zasadniczymi różnicami. Oba jednak niezbędne w nowoczesnej kuchni.

Malakser do rozdrabniania

Malakser, to uboższa wersja robota wielofunkcyjnego. Służy przede wszystkim do siekania warzyw. Dzięki niemu przygotujemy surówki, placki ziemniaczane, frytki warzywne czy pastę do kanapek. Wyróżnia go duża misa z wymiennymi tarczami ściernymi różnej grubości oraz nożami do siekania. To sprawia, że jest funkcjonalny. Ułatwia przygotowanie posiłków, zwłaszcza jeśli do preferujemy warzywa i owoce. Doskonale ściera żółty ser i kręci majonez. Można w nim ubić białka, śmietanę kremówkę albo wyrobić ciasto, gdy nie mamy tradycyjnego miksera. Malakser ma opcję pulsacyjnego rozdrabniania, co pozwala na kontrolę grubości siekanych orzechów albo innych twardszych produktów. Przy tym pracuje szybko i dokładnie. Zróżnicowane przystawki powodują niemal nieograniczony zakres prac. Warto zainwestować w tę wersję robota kuchennego, a orientując się w cenach, nie pominąć okazji outlet agd, którą niejeden sklep internetowy agd oferuje swoim klientom.

Blender do płynów

Blender, to zdecydowanie mniejszy i cichszy młodszy brat malaksera, ale nie mniej wyspecjalizowany. Wersja ręczna doskonale sprawdza się w przygotowywaniu koktajli, smoothie i kremowych zup. Blender kielichowy wykonuje zadania specjalne – kruszenie lodu i rozdrabnianie płatków do sproszkowanej, mącznej postaci. Nieodzowne, jeśli chcemy uzyskać panierkę z kukurydzianych cornflakesów albo zdrową mąkę na naleśniki. Dodatkowa przystawka przemieni go w młynek do kawy. Jest wyposażony w płaskie ostrza, dzięki którym otrzymujemy idealnie gładką konsystencję potrawy. Podobnie jak w malakserze, ubijemy nim pianę i rozdrobnimy warzywa, używając pulsacyjnej funkcji. Ten typ sprzętu jednak wyróżnia zgrabny, niewielki kształt i cichszy tryb pracy. Doskonale uzupełnia malakser swoim zastosowaniem. Blendery często są oferowane taniej jako powystawowe agd. Przed sprzedażą sprawdzone i zdecydowanie korzystniejsze cenowo.
Podsumowując – malakser głównie do tarcia, krojenia i ucierania, a blender do dań płynnych – zup, dipów, kremowych past i koktajli.