Blender kielichowy

cichy blender

Cichy blender ręczy kontra blender kielichowy

Pytanie pojawiające się w temacie jest o tyle istotne, że odpowiedź na nie może w ogromnym stopniu zbudować nie tylko nasz sposób patrzenia na pracę w kuchni, ale i samo wyposażenie miejsca, w którym stworzymy kulinarne wspaniałości. Znaczenie ma nie tylko półka metalowa czy stół. Zanim dokonamy wyboru zastanówmy się, czym tak naprawdę różnią się blender kielichowy oraz jego ręczny odpowiednik.

Wiele funkcji

Blender kielichowy składa się zawsze z mechanicznej podstawy i pojemnika o różnej pojemności. Dużą zaletą tego urządzenia jest to, iż w zależności od kupionego modelu, możemy zdobyć blender wyposażony w takie funkcje jak: miksowanie, kruszenie lodu, sokowirówka, rozdrabnianie. Możliwości jest tak wiele, jak dużo mamy produktów na rynku. W zależności od producenta, czy zasobności naszego portfela, jesteśmy w stanie zdobyć narzędzie, które pomoże w wielu pracach.

Blender ręczny natomiast jest nastawiony na miksowanie, stanowi urządzenie z mniejszym zakresem funkcji. Wykorzystać go możemy „na szybko”, kiedy nie potrzebujemy wykonywać skomplikowanych prac. Tego typu drobne agd jest mniej okazałe i nie może służyć do tak wielu zadań, jak jego kielichowy odpowiednik.

Dla kogo jednak odpowiedni jest blender kielichowy, dla kogo zaś ręczny? Jeżeli wymagamy od urządzenia większej ilości funkcji, możliwości wykorzystania zarówno w przygotowaniu obiadów, ciast, jak i deserów – z pewnością właściwym wyborem jest blender kielichowy. Oczywiście, jest on wyborem niejednokrotnie dużo droższym od blendera ręcznego.

Duże i małe potrzeby

Blender ręczny ma dużo węższy zakres zastosowań – jego prostsza budowa ogranicza możliwości użycia. Jednakże, w przypadku, gdy potrzebujemy szybkiego, bezproblemowego miksowania na koktajl, czy smoothie – właśnie blender ręczny jest najlepszym wyborem. Oczywiście, jeżeli jesteśmy zwolennikami maszyn, które wykonają za nas większość pracy, lepiej jednak zainteresować się blenderem kielichowym.

Cóż, wybór należy do nas. Czy chcemy kompleksowego urządzenia, czy też prostego asystenta w kuchni? Wystarczy tylko zajrzeć do sklepu stacjonarnego lub odwiedzić sklep internetowy agd. Następnie zaznajomić się z opiniami o produktach, a potem tylko zadecydować.