Ekspres ciśnieniowy

ekspres do kawy

Ekspres ciśnieniowy i inne jego rodzaje

Aby napić się przepysznej kawy o poranku, czy na spotkaniu przyjaciół, nie koniecznie trzeba od razu biec do kawiarni. Teraz każdy już może sobie pozwolić na swój własny ekspres do kawy. Przygotuje on napój, jaki tylko sobie wymarzymy. Przedział cenowy jest ogromny, a na nasz wybór powinno wpływać wiele czynników. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od takiego sprzętu i jakie mamy wymagania smakowe. Wybór jest spory, czeka na nas ekspres ciśnieniowy, przelewowy, kapsułkowy, na saszetki i jeszcze kilka innych. Niezależnie od rodzaju ekspresu, warto jednak zadbać o wodę. Pomogą w tym odpowiednie filtry do wody Toruń.

Tańsze ekspresy powystawowe

Jeżeli nie mamy dużej gotówki lub chcemy dokonać dobrego zakupu w rozsądnej cenie, warto rozważyć specjalne pozycje w sklepach. Oferują one powystawowe AGD w bardzo atrakcyjnych cenach. Takie produkty mogą nosić zupełnie nie wpływające na sprawność mikrouszkodzenia, a cena jest zdecydowanie atrakcyjna. Asortyment jest szeroki, a wybór ekspresu powinien zależeć od tego, jaką kawę chcemy uzyskać. Czy wystarczy nam zwykła, mała czarna, czy też marzymy o intensywnym espresso. A może o kawie z mlekiem, cappuccino czy macchiato lub smakowej kawie mrożonej?

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki

Dla niezbyt wymagających najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będą ekspresy ciśnieniowe na kapsułki. Wystarczy do nich włożyć konkretny rodzaj i smak napoju wybranego z bardzo bogatej, dostępnej na rynku oferty. Jest on zamknięty w jednej maleńkiej kapsułce, i już po chwili delektować się pyszną kawką. Same urządzenia tego typu można kupić już za niespełna 200 zł. Jednak w dłuższej perspektywie nie jest to zbyt ekonomiczny zakup, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny samych kapsułek, które są dość wysokie.

Urządzenia z wyższej półki

Jeśli mamy nieco bardziej wyrafinowane oczekiwania względem kawy i większy budżet do dyspozycji, warto zainwestować w bardziej zaawansowany ekspres ciśnieniowy. I tutaj także mamy wiele możliwości. Ekspres kolbowy lub automatyczny, młynek ceramiczny lub stalowy. Wkraczamy tu już w znacznie wyższą półkę cenową. Jednak warto poświęcić nieco czasu i poszukać dobrej oferty, jaką daje nam np. outlet agd. Mamy tu szansę znaleźć sprzęty w stanie od doskonałego do bardzo dobrego. Jeśli komuś nie zależy na oryginalnym opakowaniu i jest w stanie zaakceptować minimalne rysy bądź niewidoczne uszkodzenia, które w żaden sposób nie wpływają na prawidłowe działanie sprzętu, warto rozważyć taki zakup. Również sklep internetowy agd nierzadko proponuje bardziej korzystne ceny, niż sklep stacjonarny.

Zatem, nieważne, czy chcemy mieć produkt z najwyższej półki, czy zadowoli nas najprostszy model. W każdym razie warto poświęcić troszkę czasu i znaleźć idealną ofertę, która zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania.