Jak przygotować zdrowe posiłki?

zdrowe posiłki

W galopującym świecie łatwo zapomnieć o zbilansowanej diecie. Ze względu na wieczny brak czasu posiłkujemy się wątpliwej jakości fast foodem lub mało pożywnymi daniami z mikrofalówki. Niedobór odpowiednich witamin i minerałów często staramy się rekompensować łykając drogie preparaty witaminowe w tabletkach czy płynie. Jest to niewątpliwie kosztowne, a do tego mało skuteczne rozwiązanie. Zdrowe posiłki nie mogą być zastąpione suplementami diety.

Dużo lepszą inwestycją będzie chociażby sokowirówka, w której to błyskawicznie przygotujemy koktajl owocowy lub warzywny. Taki napój wieloowocowy zapewni nam potężną dawkę witamin, minerałów oraz błonnika, a przy tym nie zabierze wiele czasu na przygotowanie.

Innym sprzętem, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, a przy tym odpowiednio się odżywiać będzie dobrej jakości blender. Ewentualnie malakser, czyli robot kuchenny. W takim urządzeniu błyskawicznie i bezproblemowo przygotujemy, na przykład pożywne sałatki i surówki. Wystarczy wrzucić warzywa i zioła do pojemnika z ostrzami, dodać olej oraz przyprawy, a cichy blender wykona za nas całą robotę.

Jeśli przeraża nas wysoka cena nowych sprzętów, to pamiętajmy o oszczędnościach, które będą wynikały ze zdrowszego trybu życia. Co więcej, w internecie kupimy bez problemu tanie oraz niezawodne powystawowe agd, które pozwoli zaoszczędzić nam całkiem przyjemną sumę gotówki. Zdrowe posiłki nie muszą być więc kosztowne. Do tego ich przygotowanie nie zabierze wiele czasu.