Jak dobrać odkurzacz do naszych potrzeb?

silny odkurzacz

Nie ulega wątpliwości, że odkurzacz to jeden z najprzydatniejszych wynalazków stworzonych w dwudziestym wieku. Sprzątanie kurzu oraz drobnych zabrudzeń z podłogi oraz trzepanie dywanów, onegdaj zajmowało gospodyniom domowym pół dnia. Współcześnie, każdy może skutecznie usunąć z mebli oraz wykładzin kurz w kilkanaście minut, wystarczy do tego silny odkurzacz. Na rynku znajdziemy jednak wiele typów odkurzaczy. Jak wybrać urządzenie dla naszych potrzeb?

Do najpopularniejszych rozwiązań należą tradycyjne odkurzacze zasilane z sieci, jednak w wielu domach oraz biurach coraz częściej spotykany jest odkurzacz bezprzewodowy. Bez dwóch zdań, taki sprzęt bezprzewodowy jest dużo bardziej poręczny, a przez to bardzo praktyczny. Takim odkurzaczem bez kabla możemy wyczyścić powierzchnie trudno dostępne, na przykład ciasne pomieszczenia takie jak strych albo garaż. Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe posiadają specjalne szczotki oraz przedłużenia rury, które to dodatkowo ułatwiają dotarcie do niewygodnych, trudno dostępnych zakamarków. Niewielki odkurzacz bezprzewodowy będzie również niezastąpiony w celu sprzątania auta. Z drugiej jednak strony, jeśli do sprzątania mamy duże, mocno zabrudzone powierzchnie, na przykład podłogę w biurze, to potrzebujemy silnego odkurzacza.

Poza klasycznymi modelami z wymiennymi workami, ciekawym zakupem może być również odkurzacz bezworkowy. Tego typu urządzenie jest przyjazne alergikom. Z pewnością, dobrej klasy odkurzacze nie są tanie, ale możemy obniżyć koszt zakupu decydując się na powystawowe agd. Odkurzacz ze sklepowej wystawy niczym nie będzie ustępował nowym modelom.